В Україні хочуть прийняти закон, який дозволить штрафувати самокатчиків.

В Україні останнім часом збільшилася кількість електросамокатів на дорогах. Люди все більше стали долучатися до даного виду транспорту. Тому що він неймовірно зручний як для великих, так і для маленьких міст. Адже кожен може ним керувати і для цього не потрібно мати права. Також поки немає ніяких обмежень за віком. Що стосується їзди дітей на такому виді транспорту, то це поки залишається під відповідальність їх батьків.

Але і кількість дорожньо-транспортних пригод за участю самокатів теж значно зросла. Тому депутати пропонують ввести деякі обмеження для пересування на цьому транспорті. В першу чергу це необхідно для здоров'я і життя самих людей.

Два нових законопроекти з правилами використання електротранспорту і штрафи за їх порушення вже направлені депутатам для ознайомлення.

Якщо законопроекти приймуть, то право керувати електротранспортом отримають особи, які досягли 16-річного віку. Їм буде дано дозвіл пересуватися в мотошоломі по велосипедних доріжках, по узбіччю або по краю проїжджої частини. Це правильне рішення. Тому що пересування на електросамокаті по жвавих дорогах неймовірно небезпечно для життя і здоров'я людей. Так як нерідко саме водії самокатів стають винуватцями аварій, в яких страждають люди.

Для згаданих транспортних засобів діятимуть наступні штрафи:

* порушення ПДР-340 грн;
* порушення ПДР в стані сп'яніння-680 грн;
* створення аварійної ситуації-850 грн або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин.

Поки неясно, чи буде прийнятий цей закон або його розгляд буде відкладено.

Раніше Hyser писав про те, що у Києві чоловік на моноколесі розігнався до 60 км/год.

Також писали, що у Києві прийняли рішення заборонити самокати.

Нагадаємо, що українцям стали здавати самокати зі зламаними гальмами.